Mówi się, że Polak jest mądry po szkodzie. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być, ponieważ w wielu przypadkach szkody finansowej można było uniknąć. Zanim zdecydujesz się zainwestować swoje oszczędności w biznes jakiejkolwiek firmy, która obiecuje Ci  „wysoki i pewny” zysk warto jest zasięgnąć opinii prawnika. Kancelaria sprawdzi Twojego przyszłego kontrahenta oraz oferowany przez niego produkt i poprzez weryfikację odpowiednich dokumentów zbada ryzyko inwestycyjne.

Bez względu na to czy mamy do czynienia ze strukturą inwestycyjną opartą na schemacie Ponziego – piramidą finansową czy jakimkolwiek innym produktem finansowym np. obligacjami korporacyjnymi, analiza dokumentów dokonana przez Kancelarię może uchronić Cię przed zainwestowaniem środków finansowych w ryzykowną i skazaną na utratę kapitału inwestycję.

W przypadku obligacji korporacyjnych często już sama ocena prawna zapisów prospektu emisyjnego dostarcza informacji, które powodują, iż rekomendujemy rezygnację z tego typu inwestycji.

Założyciel Kancelarii Ewelina Podgrudna jest nie tylko radcą prawnym, ale także absolwentką studiów podyplomowych na kierunku analityk finansowy. To właśnie połączenie wiedzy na temat aspektów prawnych i ekonomicznych inwestycji pozwala na jej wielopłaszczyznową analizę inwestycji i rzetelną ocenę ryzyka z nią związanego. .Kancelaria pomaga także osobom poszkodowanym w dochodzeniu roszczeń w przypadku utraty środków finansowych wskutek ulokowania ich w piramidzie finansowej lub  innym produkcie finansowym, także kryptowalutach. Warto, aby profesjonalny pełnomocnik reprezentował interesy poszkodowanego już na etapie negocjacji przedsądowych. Jeśli natomiast odzyskanie środków okaże się niemożliwe w sposób polubowny, prowadzimy sprawy sądowe i dochodzimy roszczeń osób poszkodowanych na drodze procesu cywilnego. Jeżeli w związku z podejrzeniem przestępstwa istnieją ku temu podstawy, dochodzimy roszczeń również  na drodze procesu karnego.

W każdym przypadku, im szybciej osoba poszkodowana otrzyma profesjonalne wsparcie prawne, tym większą ma szansę na odzyskanie swojego kapitału.