Radca prawny i inwestor indywidualny, który z powodzeniem łączy dwie życiowe pasje jakimi są prawo i rynki finansowe.

Od 2019 roku pełni funkcję Rzecznika Praw Tradera w Fundacji Trading Jam zrzeszającej  40 500 inwestorów indywidualnych. Jest również członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Mecenas Podgrudna specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego w tym w zagadnieniach związanych z prawem giełdowym, rynkiem forex i kryptowalut, a ponadto w prawie handlowym i gospodarczym, prawie budowlanym, prawie zamówień publicznych, ochronie dóbr osobistych, prawie rodzinnym i spadkowym oraz w prawnych aspektach ochrony danych osobowych.

Jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu od 2014 roku. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku – Analityk finansowy oraz na kierunku – Mechanizmy funkcjonowania strefy euro, natomiast podczas studiów była członkiem Koła Naukowego Prawa Rynku Kapitałowego oraz Koła Naukowego Postępowania Cywilnego.

Ewelina posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych oraz w szeroko pojętym doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorstw w tym firm międzynarodowych, spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz samorządowych spółek Skarbu Państwa. W jednej z takich spółek, realizującej inwestycje z zakresu budowy i modernizacji szpitali wojewódzkich pełniła funkcję radcy prawnego – specjalisty ds. zamówień publicznych.

Biznesowe aspekty działalności firm na rynku polskim i międzynarodowym poznawała pełniąc funkcję koordynatora procesu sprzedaży w firmie zajmującej się produkcją i dystrybucją sprzętu elektronicznego.

Pracuje w języku polskim i angielskim.